Kikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
a bunch of balls are hanging on a wall

Zin poświęcony grom wideo oraz zjawiskom kulturowym

a painting of a landscape with trees in the foregrounda painting of a landscape with trees in the foregrounda painting of a landscape with trees in the foregrounda painting of a landscape with trees in the foregrounda painting of a landscape with trees in the foregrounda painting of a landscape with trees in the foreground

Współczesne media można traktować jako hipostazy. Kreują one światy, które są gdzieś pomiędzy ideałem, a przyziemnością. Telewizja śniadaniowa przedstawia kolorowy, wyidealizowany obraz rzeczywistości. Serwisy informacyjne to tendencyjny, mroczniejszy świat. Książki, filmy to kolejne wizje realności, kolejne hipostazy. Coraz więcej szczebli w systemie gradualistycznym rezerwują sobie również gry wideo, które z założenia prawie zawsze są światotwórcze.

Czym jest ta strona?

Hipostazy.pl to czasopismo tworzone przez miłośników gier wideo. Do tematu gier podchodzimy poważnie - staramy się zrozumieć i opisać różne aspekty gier wideo, myśleć przez gry i o grach.

Jak często powstają teksty?

Nowe teksty zwykle pojawiają się co kilka tygodni, a nawet miesięcy.

a bunch of balls are hanging on a wall

Co to są Hipostazy?

Hipostazy to liczba mnoga słowa hipostaza. Hipostaza to m.in. „uprzedmiotowienie; przypisywanie realnego bytu abstraktom: stanom, cechom, zdarzeniom;”. Termin ten był używany przez Plotyna (filozofa z krańcowego okresu filozofii starożytnej) w znaczeniu postaci bytów, które emanują z absolutu, coraz mniej doskonałe, coraz mniej posiadające jedności, coraz bardziej zależne. W ramach takiego systemu gradualistycznego przyjmowano istnienie pośrednich szczebli bytowych (hipostaz) między absolutem (najwyższą zasadą rzeczywistości) a światem materialnym.

Stań się częścią Hipostaz

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu, to zapraszamy Cię do przesłania próbnego tekstu. Nie musisz być doświadczonym twórcą - dla nas liczy się krytyczne myślenie i umiejętność przedstawiania go w sposób przystępny i zajmujący.

Dołączając do zespołu Hipostaz, masz szansę stać się częścią rozwijającego się środowiska redakcyjnego i intelektualnego, w którym doceniana jest różnorodność. Zapewniamy Ci wsparcie, możliwość publikacji tekstów na naszej platformie oraz promowanie Twojej twórczości. Dołącz do nas! Wspólnie stwórzmy inspirujące i jakościowe treści!

Dziękuję! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.